přeskočit k navigaci »

Úvod » Aktuality

Základové desky pro pasivní domy

27.02.2018

zařazeno v kategorii: Zakládání domů | autor: Redakce |

 

Aby rodinný dům vyhovoval pasivnímu standardu, musí splňovat různá kritéria. Pasivní domy jsou podrobovány zkouškám vzduchotěsnosti, nesmí mít měrnou spotřebu tepla vyšší než 15 kWh/(m2a) a celková potřeba primární energie spojená s provozem domu by měla dosahovat maximálně 120 kWh/(m2a). K dosažení požadovaných hodnot se využívá moderních technologií nejen při provozu domu, ale také již ve fázi stavby. 

K těm nejznámějším patří tepelná čerpadla, fotovoltaické panely či rekuperace. Aby však mohlo být využito potenciálu těchto technologií, musí být dobře umístěná a realizovaná hrubá stavba. Velmi důležitý je výběr materiálu pro stavbu obvodového pláště a izolací. Izolovat se ale musí začít hned u základů.

Aby byla základová deska co nejlépe izolována a zamezilo se vzniku tepelných mostů, je nutné použít materiál s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi - Liapor Ground. Tento izolační polštář z lehkého keramického kameniva pomáhá pod základovou deskou zvýšit tepelný odpor domu a snižovat tak spotřebu tepla. Jedná se o moderní stavební technologii, kterou pro nízkoenergetické a pasivní stavby doporučuje také Centrum pasivního domu. Základové desky na izolačním zásypu z Liapor Ground lze realizovat pod všemi druhy staveb, ať už se jedná  o dřevostaby, cihlené stavby, nebo domy z betonu. Jako standardní způsob zakládání využívá tuto technologii třeba jeden z nejvýznamnějších dodavatelů montovaných domů - Dům jedním tahem.

Více o zakládání na Liapor Ground >>
Více o Dům jedním tahem >>

 

 

 

Pro zvětšení klikněte na vámi zvolenou fotografii.

 
 

« další příspěvky z kategorie Zakládání domů

« zpět na seznam příspěvků

 
 

Tyto webové stránky byly zpracovány za podpory projektu MPO TIP FR-TI4/412
"Vývoj a koncepce energeticky efektivního a trvale udržitelného typu montovaných domů z lehkého betonu"

Liapor

Lias Vintířov, LSM, k.s.

357 44 Vintířov CZ
tel.: +420 352 324 444
fax: +420 352 324 499
e-mail: info@liapor.cz